Garść informacji ogólnych

O autorce, książkach, wydawnictwie, a także Pani, która mnie narysowała...
PageLogo
cat food stamp
Autorka
Pan Barnaba
Katarzyna Kalista

Mama Kacpra i Tymona. Miłośniczka przyrody i spacerów. Uwielbia tworzyć i wymyślać. Chętnie korzysta z wyobraźni, bo ona, jak mawiał Einstein, zaprowadzić może wszędzie, a logika tylko z punktu A do B. Autorka urodziła się i mieszka w Krakowie. W jej domu i ogrodzie rezydują trzy koty rasy selkirk rex, Mela, Ciri oraz Bilbo. Ulubiona książka autorki to Dzieci z Bullerbyn szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren.

cat food stamp
Książki
Pan Barnaba
NOWOŚĆ

od 14 kwietnia 2021 w dobrych księgarniach!

Pan Barnaba zwiedził cały świat, mówi w kilku językach i poznał Marię Skłodowską-Curie i Einsteina. Niby nie ma w tym nic zaskakującego, oprócz tego, że Barnaba to kot – prawdziwy choć niezwykły.
Barnaba przybył do Krakowa z Ameryki z misją potwierdzenia pewnej tajemniczej hipotezy, której udowodnienie warte jest milion dolarów. Kot jest irytujący, ma własne zdanie i zdecydowanie nie lubi głaskania, ani towarzystwa dzieci… Jednak do jednego trzynastolatka o imieniu Antek z czasem się przekonuje.
Niepokorne zwierzę i niesforny trzynastolatek jednoczą siły, żeby dowód zagadkowej hipotezy ujrzał światło dzienne i nie wpadł w niepowołane ręce.
Czy mimo trudnych początków ta osobliwa para osiągnie swój cel?

Ostatni rozdział
NOWOŚĆ

od 16 września 2020 w dobrych księgarniach!

Fascynujący debiut. Grająca schematami i konwencjami, wciągająca powieść szkatułkowa, w której przyszłość i teraźniejszość przenikają się płynnie, a napięcie miesza się z humorem. Zraniona przed laty, porzucona przez partnera bez słowa wyjaśnienia Olga nie potrafi zbudować trwałego, szczęśliwego związku. Uczęszcza na terapię, której owocem jest książka przeplatana prawdziwymi retrospekcjami.
Ola prowadzi księgarnio-kawiarnię, tłumaczy literaturę niemiecką i żyje w nieformalnym związku z Pawłem, z którym ma córeczkę, czteroletnią Hanię. Kiedy decyduje się na ślub, jej spokój burzy telefon od niewidzianego od lat byłego partnera. Carl pragnie wyjaśnić, dlaczego niegdyś ją zostawił. Choć Ola nie chce z nim rozmawiać, perspektywa poznania prawdy i osiągnięcia spokoju jest kusząca.
Historia Oli staje się dla Olgi katalizatorem zmian. Przeszłość powraca, ale jakie będzie miała znaczenie?

recenzja - Lady Margot

recenzja - Wielki Buk

cat food stamp
Pan Barnaba


Ulubione wydawnictwo autorki.
To w nim ukazała sie jej debiutancka ksiązka.
Czarna Owca wydała także moje historie.

Wydawnictwo Czarna Owca jest obecne na polskim rynku wydawniczym od 1991 roku (wcześniej jako Jacek Santorski & Co). W jego ofercie znajduje się literatura popularna, taka jak kryminały, thrillery, czy literatura dziecięca i młodzieżowa. Ważne miejsce wśród jego tytułów stanowią także teksty filozoficzne, socjologiczne i antropologiczne, ukazujące różne oblicza ateizmu, oraz seria Bez tabu, w której poruszane są tematy trudne i uznawane za kontrowersyjne.

cat food stamp
Ilustratorka książki o Panu Barnabie
Pan Barnaba
Magdalena Toczydłowska-Talarczyk

graficzka i ilustratorka,
na co dzień uczy projektowania graficznego na Politechnice Białostockiej.
W wolnych chwilach, razem z synkiem rysuje komiksy, chodzi po lesie i głaszcze psa.